סיורים וטיולים

סיורים וטיולים

"היה לנו טיול נפלא ומרתק עם אלעד, הידע הרב, הנדיבות שלו ונקודת המבט המאוזנת על המציאות בישראל סיפקה בדיוק את הטיול לו קיוינו, אנו כבר מחכים לחזור."    תמה ליברטי, ראש קבוצה מארה"ב

 

 

 • Jaffa beach
 • Dome of the rock
 • Closing session
 • Olive mount
 • Dead sea
 • Musical evening
 • Jordan vally
 • Oasis of peace
 • Separation wall
 • Jerusalem old city
 • Golan heights
 • Mediterranean sea
 • On the way
 • EcoMe peace village
 • Jerusalem old city walls
 • Desert camel ride
 • Jaffa old city
 • Ramle white tower
 • Jerusalem ramparts walk
 • Jaffa beach

הזמנה לטיול:

אם בחרתם לטייל בארץ...
אשמח להיות לכם למלווה ולמדריך.

לספר על האיש החולף לידנו ברחוב בירושלים,
על החיים המגוונים שיש סביבנו
ועל האנשים והסיפורים שהיו כאן בתקופות אחרות.

ללכת אתכם לנקודות גבוהות מהן ניתן לראות רחוק
ולחצרות נסתרות בהן ניתן לחוש בבית.
לנגן לכם שיר
לספר סיפור מחיי וכיצד משתלב במקום בו אנו נמצאים.

וגם להקשיב לכם
לסייע לצור אוירה של קבוצה ושל הקשבה
וללמוד על החיים דרך המסע שלנו.

להתרגש ולהינגע ואולי גם לשנות חיים של מישהו כאן,
אפילו קצת..
ואז להיפרד
או להישאר בקשר.

 

 6 שנות ניסיון בהדרכת טיולים לקבוצות קטנות וגדולות.

 התאמת מסלול ואופי הטיול לצרכי הלקוח והקבוצה.

 הדרכת טיולים וסיורים בנושאים מגוונים ברחבי ארץ ישראל:

   רב תרבותיות בירושלים
מפגשים עם שלושת הדתות  
מורכבות וקסם בירושלים המערבית והמזרחית
היציאה מן החומות (ביפו ובירושלים)
  קסם וניגודים ביפו ותל אביב
סיור בעקבות ארון הברית
טיולי מדבר, גליל ורמת הגולן
סיורים בגדה המערבית
 ים המלח ומצדה
סיורים בטבע וסיורים אקולוגיים
טיולי שורשים
טיולים לקבוצות עולי רגל
משפחות
, בר מצווה וחתונות
טיולים בדגש פלורליסטי ואקטיביזם
פעילות שלום ועוד...

הכי מטויילים:

העיר העתיקה של ירושלים - שלוש הדתות:

כיפת הסלע

ירושלים העיר המקודשת והמורכבת בת אלפי שנים שהפכה למושא הערצה וערגה ליהודים, נוצרים ומוסלמים. בטיול רגלי נפגוש אנשים ממגוון תרבויות הדתות החיים בעיר העתיקה, נבקר במקומות הקדושים  לשלושת הדתות: כיפת הסלע, הכותל המערבי וכנסיית הקבר הקדוש. נתפתל ברחובות צרים וקסומים   , נתרווח בחצרות חבויות ונעלה לגגות נסתרים לתצפית על העיר. נתבסם בריחות השווקים הצבעוניים וקולות המוכרים ונשמע סיפורים מהעבר וההווה שיתנו לנו השראה לגבי עתידה של ירושלים.


 צפון ים המלח:

ים המלח

המקום הנמוך בעולם הוא גם מהקסומים בעולם, תופעת טבע יוצאת דופן ומרהיבה המשולבים בה אתרים היסטוריים מדהימים עם סיפורים נפלאים ועצובים יחדיו.

נבקר באתרים מרתקים המספרים על החיים המסתוריים שהיו כאן לפני 2000 שנה, נשחה בחוף הכי נעים ורגוע של ים המלח, נלך למקום טבילה נוצרית מרתק בנהר הירדן ולמינזרים נסתרים הבנויים על צוקי הנחלים. נבקר בנווה מדבר עם עושר חיים מפתיע ובמבנים נטושים שמסתתרים בהם סיפורים ואמנות מופלאים.


 

ירושלים - קונפליקט ודיאלוג:

חומת ההפרדה

במשך אלפי שנים ירושלים נכבשה ונשלטה על ידי אימפריות ושליטים אין ספור. עד היום ירושלים מחולקת על ידי חומות ניראות וחומות שלא ניתן לראות.
נבקר בחומת ההפרדה באבו דוס, בעיר דוד השוכנת בכפר סילואן. בשיח ג'ראח וברחובות העיר העתיקה שם חיים בצפיפות בני דתות ואמונות מגוונות אשר אוהבים ושונאים אחד את השני בו זמנית.
נגלה סמלים וסימנים הנסתרים מעיני העובר ושב שיספרו לנו על המציאות הקסומה והכואבת של בני העיר ירושלים, העיר שכולם רוצים בה אך עדין לא יודעים לחיות איתה בשלום.


 

יפו ותל אביב - חיים וסיפורים:

יפו

הנמל ההיסטורי של ירושלים, עיר של סיפורים קסומים וקשים גם יחד, עיר שספגה מיתוסים ואגדות מהעמים הרבים שעברו בה, העיר שילדה את תל אביב ואחר כך נבלעה על ידי תל אביב.
נבקר בכיכר השעון העותמנית, בפיסגת יפו הכנענית ממנה ניתן לראות ולהבין הרבה, בכנסיות היחודיות וברחובות הצרים והעתיקים המדברים אלינו דרך האבנים והאמנים. נבקר בנמל העתיק והחשוב של יפו ונלך על החול לאורך הים על הריסות הכפר הפלסטיני מנשיה לשכונה המרהיבה נווה צדק המספרת את סיפור היציאה מחומות יפו ותחילת הקמתה של העיר תל אביב. נכיר בתים שיספרו לנו על קהילות משיחיות, על חלוצים ועל פליטים ונתפוגג לתוך העיר שלא מפסיקה להיות מה שהיא - עיר פועמת מלאה חיים ויצירה.


 

המדבר והגליל:

מדבר

המדבר בדרומה של הארץ והגליל בצפונה - שני עולמות שונים הנמצאים מרחק שעתיים מירושלים. נכיר קהילות של מיעוטים ונבקר במקומות קדושים, בטבע קסום ובערים עתיקות של תרבויות שנכחדו. נשוט באגמים ונשחה במעיינות ונתארח באוהל בדואי או בבית דרוזי. נביט בשמיים זרועי כוכבים ונפגוש אנשים שעושים טוב לסביבה ולחברה. כשנחזור אחרי יומיים נרגיש שבקפיצה קטנה ביקרנו עולם אחר וקסום.


 
טיולים יחודיים:

אמנים וסיפורים בהרי ירושלים:

נווה שלום

בהרי ירושלים נמצא מגוון תרבותי אנושי , טבע, מעיינות חבויים ואבנים המספרות סיפורם של תקופות וחיים מהעבר ומהווה. נבקר בישוב היחודי נטף עם הנוף המרהיב הנשקף ממנו, בבתים בהם נפגוש אנשים ויוצרים יחודיים. נקפוץ לישוב השכן אבו גוש ונחשף להסטוריה המפוארת והמיסתורית שלו מהתקופה הכנענית דרך סיפורי ארון הברית. נפגוש נזירים במנזר הצלבני שבו ציורי קיר בני 1000 שנה ואת האימאם במסגד העותמני החדש והמפואר..
   להורדת דף המפרט על טיול זה adobe-acrobat-logo


 

חיים שלום ואתגרים:

דומיה

נבקר בישוב נווה שלום – וואחת אל סלאם שבשפלת יהודה, בו חיים יחד מתוך חזון יהודים וערבים . נפגוש פעילים מהישוב ונקשיב לסיפורים מחייהם ולסיפורו של המקום. נצפה על נוף עמק איילון המרהיב על סיפורי המלחמות הרבות שהתחוללו בו ונבין מדוע. נוכל לקחת חלק באחת ממגוון הסדנאות במרכז הרוחני פלורליסטי. לסיום נבקר במנזר לטרון שם נראה מסיק זיתים וייצור שמן זית ונכיר את פעילות הנזירים למען השלום.


 

בעקבות תעלומת ארון הברית :

ארון הברית

סיפורו של ארון הברית הוא אחד המיסתוריים והמרתקים בהיסטוריה בת 3000 שנה. בסיור יחודי זה ננסה לעקוב אחרי מסלול הנדידה של ארון הברית מאוהל מועד בשילה לאבן העזר שליד מקורות הירקון, שם נשבה בידי הפלישתים לבית שמש לשם חזר מידי הפלישתים, שהה באופן זמני 40 שנה בקריית יערים הלא היא אבו גוש וחזר לירושלים משם נעלם והשאיר בידנו תהיות ותשובות אפשריות רבות לשאלה "היכן נמצא היום ארון הברית?" דרך שרידי ערים עתיקות, סיפורי חיים, כנסיות ונופים מרהיבים ננסה לפתור את התעלומה.


 

בעקבות המיתולוגיה הכנענית וסיפורי התנ"ך:

מיתוס כנען

המיתוסים הכנעניים שסיפורו במשך אלפי שנים תושבי הארץ שקדמו לנו עיצבו רבות מהאמונות והדתות שבאו אחריהן, שרידיהן נמצאים במילים שאנו משתמשים בהן ביום יום וכן בשמות ישובים, במנהגים, בשיטות חקלאיות ועוד. נבקר בסטף ונלמד על חקלאות כנענית וטכסי פריון וגשם, נבקר באבו גוש ונלמד על קרית בעל העתיקה והקשר התנכי שלה, נבקר במעוזות הגבעונים ואף נבקר במקומות קדושים בירושלים בהם התקיים פולחן כנעני בבד בבד עם פולחני הדתות המונוטואיסטיות שעלו במקבילו לו ואחריו.

 

מידע כללי על הטיולים:

הטיולים מתאימים :
לקבוצות גדולות ארגונים ומוסדות (אוטובוס או עד 60 איש)
קבוצות פרטיות (בודדים/זוגות/משפחה/קבוצה קטנה)
סטודנטים (סמינרים לימודיים וטיולים חינוכיים הכוללים דיאלוג ודיונים)
צוותים יעודיים (סגל מוסדות חינוך, מנהלים ומשלחות)

מה יחודי?
בטיולים מושם דגש על המפגש והחוויה האנושית ומשולבים בהם סיפורים, מוזיקה, סדנאות, מפגשים מרגשים עם אנשים וארגונים מעוררי השראה, חוויה בקסמו של הטבע וביקור במקומות יחודיים הנסתרים מעיני הזרם התיירותי..

הטיולים מודרכים בשפות עברית, אנגלית (ומעט ספרדית וערבית)
משך הטיולים בין מספר שעות לשבוע.
מגורים ליד ירושלים חוסכים בחדר במלון בירושלים עבור המדריך.

 

יהודה עמיחי / תיירים

פעם ישבתי על מדרגות ליד שער במצודת דוד, את שני הסלים הכבדים שמתי לידי.
עמדה שם קבוצת תיירים סביב המדריך ושימשתי להם נקודת ציון.
"אתם רואים את האיש הזה עם הסלים? קצת ימינה מראשו נמצאת קשת מן התקופה הרומית .
קצת ימינה מראשו". "אבל הוא זז, הוא זז!"
אמרתי בלבי :הגאולה תבוא רק אם יגידו להם: אתם רואים שם את הקשת מן התקופה הרומית?
לא חשוב: אבל לידה, קצת שמאלה ולמטה ממנה, יושב אדם שקנה פֵּרות וירקות לביתו.


  

קראו דברים שכתבו משתתפים בטיולים ובסדנאות.

Comments are closed.